1. Womic Steel: Proizvodni kapaciteti i snaga kompanije
Womic Steel Group je vodeći proizvođač i globalni izvoznik s preko 20 godina iskustva u proizvodnji cjevastih proizvoda od ugljičnog, legiranog i nehrđajućeg čelika. Naš najsavremeniji pogon obuhvata sveobuhvatne proizvodne kapacitete koji prelaze10.000 tona mjesečnoza bešavne cijevi.
Raspon veličina proizvodnje:Bešavne cijevi od vanjskog promjera 1/4" do 24" (10,3 mm – 610 mm) s debljinom stijenke od SCH10 do XXS.
Certifikati kvalitete i usklađenost s propisima:
ISO 9001:2015Certificirani sistem upravljanja kvalitetom.
Usklađenost sa PED 2014/68/EU Aneks I, Odjeljak 4.3:Kotlovske cijevi kompanije Womic Steel ispunjavaju osnovne sigurnosne zahtjeve Direktive o opremi pod pritiskom.CE oznaka(ili Certifikat o usklađenosti) dostupan je na zahtjev kako bi se olakšalo nesmetano carinjenje i prihvatanje projekta unutar Evropskog ekonomskog prostora.
Certifikacija prema EN 10204 3.2:Pored standardnih 2.2 i 3.1 MTC-ova, isporučujemo proizvode sa Inspekcijskim certifikatom 3.2, koji su validirala ovlaštena tijela treće strane EU (TÜV, LR, BV) za kritične primjene kotlova koje zahtijevaju potpunu sljedivost.
Odobrenja za inspekciju treće strane (TPI):Naše proizvode i proizvodne procese odobravaju i revidiraju velike međunarodne agencije i klasifikacijska društva, uključujućiSGS, BV, ABS, LR, DNV i GL.
Globalno priznanje:Womic Steel je pouzdani dobavljač energetskih kompanija sa Fortune 500 liste i globalnih EPC izvođača radova, koji opslužuje preko 80 zemalja širom jugoistočne Azije, Evrope, Bliskog istoka i Amerike.
EN10216 13CrMo4-5: Sastav i performanse materijala
13CrMo4-5 (broj čelika1,7335) jeČelik legiran hromom i molibdenomposebno dizajniran za rad na povišenim temperaturama u opremi pod pritiskom. Oznaka "13" označava približno 1,3% sadržaja kroma, "CrMo" označava leguru hroma i molibdena, "4-5" predstavlja raspon sadržaja molibdena (0,4-0,5%). Za razliku od nelegiranih vrsta kao što su P235GH ili P265GH, 13CrMo4-5 nudivrhunska otpornost na puzanje i otpornost na oksidacijuna temperaturama do 550°C, što ga čini preferiranim izborom za pregrijače kotlova, pregrijače i visokotemperaturne kolektore.
Hemijski sastav (analiza odlivka, % po masi)
| Element | C | Si | Mn | P | S | Cr | Mo | Ni | Cu | Ukupno |
| Min % | 0,08 | — | 0,40 | — | — | 0,70 | 0,40 | — | — | — |
| Maks. % | 0,18 | 0,35 | 1,00 | 0,025 | 0,015 | 1.15 | 0,60 | 0,30 | 0,30 | 0,020 |
*Napomena: Dodatak kroma (Cr) pruža otpornost na oksidaciju i koroziju na povišenim temperaturama, dok molibden (Mo) poboljšava čvrstoću na puzanje na visokim temperaturama. Stroga kontrola sumpora (≤0,015%) osigurava vrhunsku zavarljivost i žilavost.*
Mehanička svojstva (sobna temperatura)
| Nekretnina | Vrijednost |
| Stanje isporuke | Normalizirano i popušteno (+NT) na 890-950°C |
| Granica tečenja (ReH) | ≥ 290 MPa(za T ≤ 16 mm) |
| Zatezna čvrstoća (Rm) | 440 – 590 MPa |
| Izduženje (A min) | 22% (Uzdužno) / 20% (Poprečno) |
Napomena: Normalizovana i popuštena (+NT) termička obrada osigurava ujednačenu, sitnozrnatu mikrostrukturu sa optimizovanim mehaničkim svojstvima za dugotrajnu upotrebu na povišenim temperaturama.
Svojstva puzanja na visokim temperaturama
| Temperatura (°C) | 400 | 450 | 500 | 550 |
| Granica tečenja (MPa) | ≥245 | ≥225 | ≥195 | ≥160 |
| Čvrstoća pri puzanju (100.000 h) | 190 | 150 | 100 | 60 |
*Napomena: 13CrMo4-5 održava korisnu čvrstoću do 550°C, značajno nadmašujući nelegirane klase poput P235GH i P265GH koje su ograničene na približno 400°C.*
Dimenzionalni raspon i usklađenost sa standardima
Womic Steel isporučuje cijevi od čelika 13CrMo4-5 u širokom dimenzionalnom spektru, u potpunosti usklađene s najnovijim standardima EN 10216-2:2024.
| Stavka | Specifikacija |
| Standardno | EN 10216-2:2024 (Bešavne cijevi za rad pod pritiskom - Cijevi od nelegiranog i legiranog čelika sa specificiranim svojstvima na povišenim temperaturama) |
| Ocjena | 13CrMo4-5 (1,7335) |
| Vanjski promjer | 10,3 mm – 610 mm (1/4" – 24") |
| Debljina zida | 2,0 mm – 60,0 mm (SCH10 – XXS) |
| Stanje isporuke | Normalizirano i kaljeno (+NT) |
| Kategorije inspekcije | TC1 / TC2 (Obavezni specifični pregled sa 2.2 Izvještajem o ispitivanju) |
3. Dostupne dimenzije i specifikacije
| NB | Veličina | OD mm | ŠKOLA40S mm | ŠKOLA5S mm | ŠKOLA10S mm | SCH10 mm | SCH20 mm | SCH40 mm | SCH60 mm | XS/80S mm | SCH80 mm | SCH100 mm | SCH120 mm | SCH140 mm | SCH160 mm | ŠKOLAXXS mm |
| 6 | 1/8” | 10.29 | 1,24 | 1,73 | 2.41 | |||||||||||
| 8 | 1/4” | 13,72 | 1,65 | 2.24 | 3.02 | |||||||||||
| 10 | 3/8” | 17.15 | 1,65 | 2.31 | 3.20 | |||||||||||
| 15 | 1/2” | 21.34 | 2,77 | 1,65 | 2.11 | 2,77 | 3,73 | 3,73 | 4,78 | 7.47 | ||||||
| 20 | 3/4” | 26,67 | 2,87 | 1,65 | 2.11 | 2,87 | 3,91 | 3,91 | 5,56 | 7,82 | ||||||
| 25 | 1” | 33,40 | 3.38 | 1,65 | 2,77 | 3.38 | 4,55 | 4,55 | 6.35 | 9.09 | ||||||
| 32 | 1 1/4” | 42,16 | 3,56 | 1,65 | 2,77 | 3,56 | 4,85 | 4,85 | 6.35 | 9,70 | ||||||
| 40 | 1 1/2” | 48,26 | 3,68 | 1,65 | 2,77 | 3,68 | 5.08 | 5.08 | 7.14 | 10.15 | ||||||
| 50 | 2” | 60,33 | 3,91 | 1,65 | 2,77 | 3,91 | 5,54 | 5,54 | 9,74 | 11.07 | ||||||
| 65 | 2 1/2” | 73,03 | 5.16 | 2.11 | 3.05 | 5.16 | 7.01 | 7.01 | 9.53 | 14.02 | ||||||
| 80 | 3” | 88,90 | 5,49 | 2.11 | 3.05 | 5,49 | 7,62 | 7,62 | 11.13 | 15.24 | ||||||
| 90 | 3 1/2” | 101,60 | 5,74 | 2.11 | 3.05 | 5,74 | 8.08 | 8.08 | ||||||||
| 100 | 4” | 114,30 | 6.02 | 2.11 | 3.05 | 6.02 | 8,56 | 8,56 | 11.12 | 13,49 | 17.12 | |||||
| 125 | 5” | 141,30 | 6,55 | 2,77 | 3.40 | 6,55 | 9.53 | 9.53 | 12,70 | 15,88 | 19.05 | |||||
| 150 | 6” | 168,27 | 7.11 | 2,77 | 3.40 | 7.11 | 10,97 | 10,97 | 14.27 | 18.26 | 21,95 | |||||
| 200 | 8” | 219,08 | 8.18 | 2,77 | 3,76 | 6.35 | 8.18 | 10.31 | 12,70 | 12,70 | 15.09 | 19.26 | 20,62 | 23.01 | 22.23 | |
| 250 | 10” | 273,05 | 9.27 | 3.40 | 4.19 | 6.35 | 9.27 | 12,70 | 12,70 | 15.09 | 19.26 | 21.44 | 25.40 | 28,58 | 25.40 | |
| 300 | 12” | 323,85 | 9.53 | 3,96 | 4,57 | 6.35 | 10.31 | 14.27 | 12,70 | 17.48 | 21.44 | 25.40 | 28,58 | 33,32 | 25.40 | |
| 350 | 14” | 355,60 | 9.53 | 3,96 | 4,78 | 6.35 | 7,92 | 11.13 | 15.09 | 12,70 | 19.05 | 23,83 | 27,79 | 31,75 | 35,71 | |
| 400 | 16” | 406,40 | 9.53 | 4.19 | 4,78 | 6.35 | 7,92 | 12,70 | 16,66 | 12,70 | 21.44 | 26.19 | 30,96 | 36,53 | 40,49 | |
| 450 | 18” | 457,20 | 9.53 | 4.19 | 4,78 | 6.35 | 7,92 | 14.27 | 19.05 | 12,70 | 23,83 | 29.36 | 34,93 | 39,67 | 45,24 | |
| 500 | 20” | 508,00 | 9.53 | 4,78 | 5,54 | 6.35 | 9.53 | 15.09 | 20,62 | 12,70 | 26.19 | 32,54 | 38,10 | 44,45 | 50,01 | |
| 550 | 22” | 558,80 | 9.53 | 4,78 | 5,54 | 6.35 | 9.53 | 22.23 | 12,70 | 28,58 | 34,93 | 41,28 | 47,63 | 53,98 | ||
| 600 | 24” | 609,60 | 9.53 | 5,54 | 6.35 | 6.35 | 9.53 | 17.48 | 24,61 | 12,70 | 30,96 | 38,89 | 46,02 | 52,37 | 59,54 |
4. Uobičajeni standardi i klasa cijevi za kotlove i izmjenjivače topline koje proizvodi Womic Steel
| Standardno | Vrste čelika |
| Cijevi za kotlove (bešavne i zavarene) | |
| ASTM A178: Cijevi za kotlove od ugljičnog čelika i ugljik-manganskog čelika zavarene elektrootpornim zavarivanjem | A178 Klasa A, Klasa C, Klasa D |
| ASTM A179: Bešavne hladno vučene cijevi za izmjenjivač topline i kondenzatore od niskougljičnog čelika | A179 Klasa C |
| ASTM A192: Bešavne cijevi od ugljičnog čelika za kotlove za visoki pritisak | A192 |
| ASTM A199: Bešavne hladno vučene cijevi za izmjenjivač topline i kondenzatore od međulegiranog čelika | T5, T5b, T7, T9, T11, T22 |
| ASTM A200: Bešavne cijevi od srednje legiranog čelika za destilaciju za rafinerijske usluge | T5, T5b, T7, T9, T11, T22 |
| ASTM A209: Bešavne cijevi za kotlove i pregrijačače od legiranog čelika s ugljikom i molibdenom | T1, T1a, T1b |
| ASTM A210: Bešavne cijevi za kotlove i pregrijačače od srednjeugljičnog čelika | A210 Ocjena A-1, Ocjena C |
| ASTM A213: Bešavne cijevi od feritnog i austenitnog legiranog čelika za kotlove, pregrijevače i izmjenjivače topline | T2, T5, T5b, T9, T11, T12, T17, T21, T22, T23, T24, T36, T91, T92, T122, TP304, TP304L, TP304H, TP309, TP309H, TP3106, TP316, TP316H, TP321, TP321H, TP347, TP347H, TP347HFG |
| ASTM A250: Cijevi za kotlove i pregrijača od feritnog legiranog čelika zavarene električnim otporom | T1, T1a, T1b, T2, T5, T9, T11, T22 |
| ASTM A556: Bešavne hladno vučene cijevi od ugljičnog čelika za grijanje napojne vode | A556 Razred A2, Razred B2, Razred C2 |
| Cijevi i cijevi od legiranog čelika (krom-molibden) | |
| ASTM A335: Bešavne cijevi od feritnog legiranog čelika za rad na visokim temperaturama | P1, P2, P5, P5b, P5c, P9, P11, P12, P15, P21, P22, P23, P24, P36, P91, P92, P122, P911 |
| ASTM A369: Bešavne cijevi od feritnog legiranog čelika za rad na visokim temperaturama | FP1, FP2, FP5, FP5b, FP5c, FP9, FP11, FP12, FP21, FP22, FP91 |
| ASTM A213 (vrste legura): Bešavne feritne legirane čelične cijevi za kotlove | T1, T1a, T1b, T2, T5, T5b, T9, T11, T12, T17, T21, T22, T23, T24, T36, T91, T92, T122 |
| EN 10216-5: Bešavne cijevi od nehrđajućeg čelika za potrebe pod pritiskom | 1,4301, 1,4307, 1,4401, 1,4404, 1,4432, 1,4435, 1,4436, 1,4541, 1,4550, 1,4571 |
| EN 10305-1: Bešavne hladno vučene precizne čelične cijevi | E215, E235, E355 |
| EN 10305-2: Zavarene hladno vučene precizne čelične cijevi | E215, E235, E355 |
| Njemački standardi (DIN) | |
| DIN 17175: Bešavne čelične cijevi za rad na povišenim temperaturama | St35.8, St45.8, 10CrMo910, 13CrMo44, 14MoV63, 15Mo3 |
| JIS G3454: Cijevi od ugljičnog čelika za rad pod pritiskom | STPG370, STPG410 |
| JIS G3455: Cijevi od ugljičnog čelika za visokotlačni rad | STS370, STS410, STS480 |
| JIS G3456: Cijevi od ugljičnog čelika za rad na visokim temperaturama | STPT370, STPT410, STPT480 |
| JIS G3461: Cijevi za kotlove i izmjenjivače topline od ugljičnog čelika | STB340, STB410, STB510 |
| JIS G3462: Cijevi za kotlove i izmjenjivače topline od legiranog čelika | STBA12, STBA13, STBA20, STBA22, STBA23, STBA24, STBA25, STBA26, STBA28, STBA29 |
| GB/T 3087: Bešavne čelične cijevi za kotlove niskog i srednjeg pritiska | 10, 20 |
| GB/T 5310: Bešavne čelične cijevi za visokotlačne kotlove | 20G, 20MnG, 25MnG, 15MoG, 20MoG, 12CrMoG, 15CrMoG, 12Cr2MoG, 12Cr1MoVG, 12Cr2MoWVTiB, 07Cr2MoW2VNbB, 10Cr9Mo1VNbN, 10Cr11MoW2VNbCuBN |
| GB/T 6479: Bešavne čelične cijevi za opremu za hemijska gnojiva visokog pritiska | 10, 20, 16Mn, 12CrMo, 15CrMo, 12Cr2Mo, 12Cr5MoI, 12Cr9MoI |
| Upotreba: Kotao, Pregrijač, Izmjenjivač topline, Petrohemija, Proizvodnja energije, Prirodni plin, Rafinerija, Rad na visokim temperaturama, Korozivna okruženja, Proizvodnja mehaničke opreme | |
5. Proizvodni proces
Proizvodni tok (proces hladno vučenih bešavnih cijevi):
● Inspekcija sirovine: Dolazni okrugli polugasti proizvodi se provjeravaju u pogledu hemijskog sastava i kvaliteta površine. Materijal se pravilno razdvaja po kvalitetu i broju grijanja kako bi se osigurala potpuna sljedivost.
● Zagrijavanje i probijanje gredica: Gredice se zagrijavaju na temperaturu kovanja u rotacijskim pećima i probijaju se pomoću valjaka za probijanje kako bi se formirale šuplje cijevne ljuske.
● Hladno vučenje: Probušene šuplje ljuske podvrgavaju se jednom ili više prolaza hladnog vučenja kroz precizne matrice i preko trnova kako bi se postigao potreban vanjski promjer, debljina stijenke i dimenzijske tolerancije.
● Međutermička obrada: Između prolaza izvlačenja, cijevi mogu biti podvrgnute međužarenju ili normalizaciji kako bi se ublažilo očvršćavanje i vratila duktilnost za kasniju obradu.
● Završna termička obrada: Cijevi se podvrgavaju završnoj termičkoj obradi (normalizacija, žarenje ili ublažavanje napona) prema važećim standardima kako bi se postigla specificirana mehanička svojstva i struktura zrna.
● Ispravljanje i rezanje: Precizno ispravljanje radi ispunjavanja standardnih tolerancija pravolinijosti, nakon čega slijedi rezanje na tačne naručene dužine s čistim krajevima bez neravnina.
● Završna obrada i pregled površine: Vizualni pregled kako bi se osiguralo da nema površinskih nedostataka kao što su pukotine, nabori, preklopi i kraste. Zakošavanje krajeva ili ravna završna obrada krajeva po potrebi.
6. Kontrola kvalitete
Provjera sirovina → Hemijska analiza → Mehaničko ispitivanje → Vizuelni pregled → Provjera dimenzija → Ispitivanje savijanja → Ispitivanje udarom → Ispitivanje intergranularne korozije → Nerazorno ispitivanje (UT, MT, PT) → Ispitivanje proširenja i spljoštavanja → Ispitivanje tvrdoće → Ispitivanje pritiskom → Ispitivanje sadržaja ferita → Metalografsko ispitivanje → Ispitivanje korozije → Ispitivanje vrtložnim strujama → Ispitivanje slanom maglom → Ispitivanje otpornosti na koroziju → Ispitivanje vibracijama → Ispitivanje rupičaste korozije → Inspekcija farbanja i premazivanja → Pregled dokumentacije
7. Primarne primjene
Bešavne kotlovske cijevi su ključne komponente u okruženjima visokih temperatura i visokog pritiska u raznim industrijama:
Proizvodnja energije:Zidovi kotlovske vode, ekonomajzeri, pregrijačači, dogrijači, kolektori i glavni parovodi u termoelektranama i kombinovanim cikličkim jedinicama.
Industrijski kotlovi:Sistemi za proizvodnju pare, kotlovi za toplu vodu i kotlovi za iskorištavanje otpadne topline za proizvodne pogone.
Petrohemija i rafiniranje:Izmjenjivači topline, procesni grijači, peći za kreking i cijevi za prijenos fluida visokih temperatura.
Posude pod pritiskom:Cilindri, bačve i komponente za posude pod pritiskom koje rade na povišenim temperaturama.
Hemijska obrada:Reaktori, reformeri i cjevovodni sistemi koji rukuju gasovima i tečnostima visoke temperature.
EPC i cjevovodi za postrojenja:Procesne i komunalne cijevi u rafinerijama nafte, postrojenjima za preradu plina i petrohemijskim kompleksima.
8. Pakovanje i dostava:
Cijevi za kotlove od legure pakuju se i šalju s najvećom pažnjom kako bi se osigurala njihova zaštita tokom transporta. Evo opisa procesa pakovanja i slanja:
Pakovanje:
Zaštitni premaz:Prije pakovanja, cijevi kotlova se često premazuju slojem ulja protiv hrđe ili zaštitnog laka kako bi se spriječila površinska korozija i oksidacija tokom skladištenja i transporta.
Paketiranje:Cijevi sličnih veličina i specifikacija pažljivo se povezuju u snopove. Osigurane su čeličnim trakama ili čvrstim plastičnim trakama kako bi se spriječilo pomicanje unutar snopa.
Završne kapice:Plastični ili metalni završni poklopci postavljaju se na oba kraja cijevi kako bi zaštitili zakošene krajeve, obične krajeve i navojne spojeve od oštećenja udarcima i prodiranja krhotina.
Podstava i jastučići:Materijali za punjenje poput pjene, mjehurićaste folije ili valovitog kartona koriste se za ublažavanje udaraca i sprječavanje habanja ili oštećenja od udara tokom rukovanja i transporta.
Drvene gajbe ili sanduci:Za tankozidne cijevi, precizne hladno vučene cijevi ili premium izvozne narudžbe, cijevi mogu biti pakirane u čvrste drvene sanduke ili kutije od šperploče kako bi se osigurala poboljšana zaštita od vanjskih sila i grubog rukovanja.
9. Dostava:
Način prijevoza:Kotlovske cijevi se obično prevoze kamionima, kontejnerskim brodovima ili željezničkim prijevozom, ovisno o odredištu, obimu narudžbe i hitnosti isporuke. Za vremenski kritične pošiljke dostupan je i zračni prijevoz.
Kontejnerizacija:Cijevi se utovaruju u standardne transportne kontejnere od 20 stopa ili 40 stopa kako bi se osigurao siguran i organiziran transport. Utovar kontejnera štiti teret od vremenskih uvjeta, vlage i vanjskih zagađivača.
Označavanje i dokumentacija:Svaki paket je jasno označen bitnim informacijama, uključujući vrstu materijala, standard, dimenzije, broj topline, količinu i upute za rukovanje. Kompletna otpremna dokumentacija je pripremljena za carinjenje i praćenje tereta.
Usklađenost s carinskim propisima:Za međunarodne pošiljke, sva potrebna carinska dokumentacija - uključujući komercijalnu fakturu, listu pakiranja, otpremnicu i certifikate o ispitivanju u mlinu - priprema se kako bi se osiguralo nesmetano carinjenje u odredišnoj luci.
Sigurno pričvršćivanje:Unutar transportnog vozila ili kontejnera, svežnjevi i sanduci su sigurno pričvršćeni i osigurani kako bi se spriječilo pomjeranje, kotrljanje ili kretanje koje bi moglo uzrokovati oštećenja tokom transporta.
Praćenje i nadzor:Napredni sistemi za praćenje logistike koriste se za praćenje statusa pošiljki i pružanje ažuriranja lokacije kupcima u stvarnom vremenu.
Osiguranje:U zavisnosti od vrijednosti narudžbe i zahtjeva kupca, osiguranje pomorskog tereta može se ugovoriti kako bi se pokrili potencijalni gubici ili oštećenja tokom transporta.
Ukratko, Womic Steel osigurava da su sve kotlovske i legirane cijevi zapakirane uz korištenje vodećih zaštitnih mjera u industriji i otpremljene pouzdanim metodama transporta kako bi stigle na odredište u optimalnom stanju. Pravilne procedure pakiranja i otpreme su ključne za očuvanje integriteta i kvalitete isporučenih proizvoda.
Prednosti i često postavljana pitanja o Womic Steelu
Zašto surađivati s Womic Steel-om?
Sve na jednom mjestu:Kompletan asortiman od bešavnih kotlovskih cijevi do odgovarajućih OEM cijevnih spojnica (koljena, T-spojevi, redukcije, prirubnice) u kompatibilnim vrstama materijala.
Tehnička usklađenost:Potpuni certifikati o ispitivanju u mlinu (EN 10204 tip 2.2, 3.1 ili 3.2) dostavljaju se uz svaku pošiljku, s detaljnim opisom tačnog hemijskog sastava i rezultata mehaničkih ispitivanja.
Usluge s dodanom vrijednošću:Zakošavanje krajeva, narezivanje navoja i spajanje, te antikorozivni premaz (FBE, 3LPE, epoksid, cinčanje) dostupni su u našem proizvodnom pogonu.
Konkurentna logistika:Strateško partnerstvo s globalnim špediterima osigurava optimizirano utovar kontejnera i isplativu dostavu širom svijeta.
Zalihe i dostupnost:Veliki lager standardnih veličina cijevi za kotlove osigurava kratke rokove isporuke i brz odgovor na hitne projektne zahtjeve.
Odaberite Womic Steel Group kao svog pouzdanog partnera za visoku kvalitetuCijevi i fitinzi od nehrđajućeg čelika inenadmašne performanse isporuke.Dobrodošli upiti!
Web stranica: www.womicsteel.com
E-pošta: sales@womicsteel.com
Tel./WhatsApp/WeChat: Victor: +86-15575100681 iliDžek: +86-18390957568
Često postavljana pitanja (FAQ)
P: Koja je razlika između bešavnih i zavarenih kotlovskih cijevi?
A: Bešavne kotlovske cijevi proizvode se od punih gredica bez zavara, što nudi vrhunski integritet i ujednačenost pritiska. Poželjne su za primjene u kotlovima na visokim temperaturama i pod visokim pritiskom. Zavarene cijevi su pogodne za niže pritiske i manje kritične uslove rada.
P: Koji su uslovi termičke obrade dostupni za cijevi kotlova?
A: Uobičajeni uslovi isporuke uključuju toplo valjano, hladno vučeno, normalizovano (+N), žareno i kaljeno i popušteno. Specifična termička obrada se primjenjuje na osnovu vrste materijala i zahtjeva krajnje upotrebe kako bi se postigla optimalna mehanička svojstva.
P: Šta znači "TC2" na certifikatu materijala?
A: TC2 (kategorija ispitivanja 2) prema standardima EN 10216 nalaže specifične inspekcije, uključujući ispitivanje zatezanjem na povišenoj temperaturi i 100% nerazorno ispitivanje (NDT) na svakoj cijevi. Ovaj nivo ispitivanja je potreban za kritične primjene u kotlovima i posudama pod pritiskom.
P: Može li Womic Steel dostaviti 3.2 certifikate o inspekciji (inspekcija treće strane)?
O: Da. Pozdravljamo i omogućavamo inspekcije od strane DNV-a, BV-a, SGS-a, TÜV-a, ABS-a, LR-a ili bilo kojeg predstavnika kojeg je nominovao klijent tokom proizvodnje i prije isporuke. 3.2 certifikati se rutinski dostavljaju na zahtjev.
P: Koja je maksimalna dostupna dužina cijevi za bojler?
A: Isporučujemo cijevi u standardnim fiksnim dužinama do 12 metara (otprilike 40 stopa). Duže dužine za HRSG primjene i U-savijene cijevi za izmjenjivače topline dostupne su na zahtjev s detaljnim specifikacijama i crtežima.
P: Koje vrste završnih obrada nudite?
A: Nudimo obične krajeve, zakošene krajeve, navojne krajeve i spojene krajeve. Dostupna je prilagođena priprema krajeva kako bi se zadovoljili specifični zahtjevi za instalaciju ili zavarivanje.
P: Da li nudite usluge rezanja po dužini?
O: Da. Nudimo precizno rezanje na tačne dužine koje odredi kupac, s uskim tolerancijama i čistim krajevima bez neravnina.











